Питрәч районы башлыгы Илһам Кашаповның Әфганстан Республикасыннан совет гаскәрләрен чыгаруга 30 ел тулу уңаеннан котлавы

2019 елның 15 феврале, җомга

Хөрмәтле сугышчы-интернационалистлар, кадерле якташлар!

Сезне совет гаскәрләрен Әфганстаннан чыгаруга 30 ел тулу белән чын күңелдән котлыйм. Тугыз ел һәм илле бер чит илдә авыр сугыш көне безнең халыкка күп кайгы һәм хәсрәт китергән. Әмма ерак Әфганстанда да Совет сугышчылары, шул исәптән 146 питрәчле дә булган, иң яхшы кеше сыйфатларын күрсәткән. Хәрби тормышның гаять катлаулы шартларында, өйдән еракта, көн саен куркыныч астына дучар булган, алар хәрби антка, хәрби һәм кеше бурычына тугрылыкларын саклаганнар.
Кызганычка каршы, туган районга кайтмаучылар да булды. Алар - Евгений Перчков, Геннадий Саликеев, Николай Кирюшин һәм Илдар Мархабин. Без югалтуларны уртаклашабыз.
Бүген Питрәч районында шул ерак вакыйгаларда катнашкан 79 кеше яши. Әфганстаннан кайткан һәм тормышларын дәвам итә алган бу бурычны үтәгәннәрнең барысына да зур рәхмәт һәм баш иябез. Сезнең батырлык һәм батырлык алдында бүген бөтен цивилизацияле дөнья баш ия.
Шундый геройлар үстергән әниләргә рәхмәт. Сугышта һәлак булган якыннарының һәм дусларының истәлеген хөрмәт итүчеләргә рәхмәт. Ныклы сәламәтлек, күтәренке кәеф, үз-үзегезгә, якыннарына һәм дусларына ышаныч телим. Бәхетле булыгыз һәм оптимизацияне югалтмагыз!