"Минем шәҗәрәм" генеалогик тикшеренүләр конкурсы игълан ителде

2019 елның 19 марты, сишәмбе

20 марттан 30 апрельгә кадәр Татарстан Республикасының архив эше буенча Дәүләт комитеты "Минем шәҗәрәм" генеалогик тикшеренүләр республика конкурсын үткәрә. Конкурс Татарстан һәм үз гаилә тарихы белән кызыксынуны саклау һәм үстерү, тарихи аңны формалаштыру һәм патриотизм хисе тәрбияләү, шулай ук архив материаллары белән эшләүгә җәлеп итү, тарихи һәм туган якны өйрәнү әдәбиятын уку максатыннан үткәрелә.

Конкурста катнашу өчен сайлап алу вакыты, шартлары һәм критерийлары турында мәгълүмат "Интернет" мәгълүмат-телекоммуникация челтәрендә Татарстан Республикасының архив эше буенча дәүләт комитетының рәсми сайтында урнаштырыла (http://arhiv.tatarstan.ru).

Конкурста биш яшь төркемнәре буенча теләгән һәркем катнаша ала:

1 Төркем - 1-4 сыйныф укучылары;

2 төркем - 5-8 сыйныф укучылары;

3 төркем - 9-11 сыйныф укучылары;

4 төркем - 18 яшькә кадәрге профессор-мәгариф оешмаларының укучылары;

5 төркем - 18 яшьтән өлкәнрәк физик затлар.

Конкурста җиңүчеләр һәр яшь төркеме буенча аерым билгеләнә.

Конкурста катнашу өчен 16 яшьтән яшьрәк катнашучы заявкасына катнашучыларның ата-аналарының берсе (яки законлы вәкил) имза сала.

Конкурска 1 нче яшь төркемендә катнашучылардан тыш, бары тик индивидуаль тәртиптә генә башкарылган эшләр кабул ителә.

Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитетының 2019 елда "Минем шәҗәрәм" генеалогик тикшеренүләр республика конкурсы турында 2019 елның 19 февралендәге 31-од номерлы боерыгы.