2019 елның 14 июненә Татарстан Республикасы территориясендә гадәттән тыш хәлләр барлыкка килүнең көндәлек оператив фаразы

2019 елның 13 июне, пәнҗешәмбе

2019 елның 14 июнендә төнлә Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән 1 -1 кадәр кырау көтелә.

Начар метеорологик күренешләр: 14 июньдә көндез һәм кич белән Татарстан Республикасы территориясендә һәм Казанда урыны белән төньяк-көнбатыштан көчле җил, көчәйгәндә 15-18 метрга кадәр җитәргә мөмкин.

Казан буенча:

Алмашынучан болытлы һава.

Төнлә явым-төшемсез, көндез һәм кич белән бераз яңгыр.

Җил төньяк-көнбатыштан, төнлә урыны белән секундына 13 метрга кадәр, көндез 18 метрга кадәр.

Һаваның минималь температурасы төнлә +3..+5, көндез максималь һава температурасы + 16 .º.+18 .º

Татарстан Республикасы буенча:

Алмашынучан болытлы һава.

Төнлә явым-төшемсез, көндез һәм кич белән бераз яңгыр.

Һаваның минималь температурасы төнлә +2..+ 7, урыны белән туңдыру-1гә кадәр, максималь һава температурасы көндез +14 .º.+19 .º