Шәле авылының укучы кызы республика конкурсында катнашып сертификат алды

2020 елның 14 феврале, җомга

Питрәч районы суды рәисе Ирек Нәбиев тантаналы шартларда Шәле мәктәбе укучысы Исламия Сафинага юристлар көненә багышланган иншалар республика конкурсында катнашучы сертификаты тапшырды. Конкурс ТР да Суд департаменты идарәсе тарафыннан "А дан Я га кадәр хокук" проекты кысаларында оештырылган. Барлыгы республика иншалар конкурсында республикабыздан 245 өлкән сыйныф укучысы катнашты, аның нәтиҗәләре буенча 5 җиңүче билгеләнде. - бәйгегә әзерләндем. җәмгыять белеме һәм хокук буенча дәреслекләрне өйрәндем. Эссе өчен мин гаделлек темасын сайладым. Ул үз әсәрендә тормыштан мисаллар китергән һәм юрист һөнәренә басым ясаган, аның әйләнә-тирәдәгеләр өчен нәрсә белән файдалы булуы һәм бу белгечлекне сайларга карар кылган кешенең нинди сыйфатларга ия булуы турында язган. Алга таба югары белем алырга һәм юриспруденция өлкәсендә эшләргә телим, - дип сөйләде унынчы сыйныф укучысы Исламия Сафина. Ирек Нәбиев укучыларга яңа җиңүләр һәм казанышлар теләде.