май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә куркыныч агрометеорологик күренеш: 2018 елның 1-2 июнендә Татарстан Республикасы территориясендә һәм Казан шәһәрендә төнге һәм иртәнге сәгатьләрдә урыны белән 2-гә кадәр туңдыру көтелә.

Чыты авылында яшәүче Ленин ордены, Хезмәт Кызыл Байрагы ордены кавалеры, тыл һәм хезмәт ветераны Миңзифа апа Зиннәтова 2 июнь көнне үзенең 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтә.

Авыл җирлеге башлыклары чираттагы тапкыр башкарган эшләре буенча хисап тотты. Бу юлы алар су белән тәэмин итү челтәрләре, санитария-экология икеайлыгы, аларның территорияләрендә хуҗасыз һәм файдаланылмый торган биналар, инвалидларны эшкә урнаштыру, һәм әлбәттә инде, үзара салым турында сөйләштеләр. Җыеннарда авыл халкы күтәргән мәсьәләләр буенча карарлар да гътибар үзәгендә булды, шулай ук алдагы сабантуйлар турында да сөйләшү булды.