июль, 2018 ел

Татарстан синоптиклары яшен һәм көчле җил турында кисәтә

Аны Татарстанда гына түгел, Рәсәйнең башка өлкәләрендә һәм Җир шарының күп илләрендә уздыралар. Шуңа карамастан бу бәйрәмнең асылы - авылларда һәм районнарда.

Һәрбер Сабан туе үзенчәлекле булып тора, ләкин әйдәгез әле быелгы иң шәп Сабан туен сайлап алыйк!

Белгечләр пациентларны билгеләнмәгән диагнозлар һәм аңлашылмый торган халәтләр белән сирәк авыруларга шикләнгәндә кабул итә.

Безнең районда яшәүче озын гомерле кешеләрнең саны артты. Шушы көннәрдә Ленино-Кокушкино авылыннан Нәгыймә апа Камалиевага 90 яшь тулды.

Питрәчлеләр Яшьләр көнен билгеләп үтте. Традицион рәвештә бу чара балалар шәһәрчегендә үтте, анда төрле яшьтәге кешеләр җыелды. Оештыручылар, яшьләр эшләре, спорт һәм туризм бүлеге, питрәчлеләр әлеге җәйге бәйрәмне күңелле үткәрсен өчен барлык шартларны да тудырган иде.

Безнең районда яхшы һәм үзенчәлекле кешеләр бик күп. Аларның берсе, Бари Закир улы Кәримов. Менә инде озак еллар ул район инвалидлар җәягыятен җитәкли. Шушы көннәрдә аңа 80 яшь тулды.