Россия Федерациясендә минималь хезмәт хакы күләме турында

2018 елның 8 мае, сишәмбе

2018 елның 7 мартындагы 41-ФЗ номерлы "Хезмәткә түләүнең минималь күләме турында" Федераль законның 1 статьясына үзгәреш кертү хакында Федераль закон нигезендә 2018 елның 1 маеннан Россия Федерациясе территориясендә хезмәткә түләүнең минималь күләме аена 11 163 сум тәшкил итте.

Россия Федерациясе Хезмәт Кодексының 129, 133 статьялары нигезендә айлык хезмәт хакының гомуми суммасы (бу чорда эш вакыты нормасын тулысынча эшләгән һәм хезмәт нормаларын (хезмәт вазыйфаларын) үтәгән хезмәткәргә исәпләнгән айлык хезмәт хакының (өстәмә, өстәмә, премияләр һ.б. да кертеп) билгеләнгән минималь күләменнән кимрәк була алмый.

Татарстан Республикасы Чүпрәле муниципаль районы башкарма комитеты хәбәр иткәнчә, гражданнарның минималь хезмәт хакы күләменнән түбән хезмәт хакы алу мәсьәләләре буенча мөрәҗәгатьләрен кабул итү өчен (МРТ 2018 елның 1 маеннан 11163 сум тәшкил итә) "кайнар линия" телефоны 8843(75)2-26-94 эшли.