"Балалар мәхәббәте - иң зур бүләк"

2019 елның 13 феврале, чәршәмбе

Балык Бистәсе районында «Ел хатын-кызы. Ел ир-аты: хатын-кыз карашы» республика конкурсына йомгак ясалды. Анда төрле номинацияләрдә катнашып, районыбызның алты кешесе җиңүче булды.

Питрәчнең «Шатлык» социаль приюты музыка җитәкчесе Татьяна Николаевна Угарова «Хатын – кыз-ел үрнәге» номинациясендә җиңү яулады.
- Без сәхнәгә утыз бишенче булып чыктык, шуңа күрә башка конкурсантларны карарга өлгердек. Барысының да чыгышлары матур булды, - дип кичерешләре белән уртаклаша ул. - Әлбәттә, жюри әгъзаларының чыгышыбызны бәяләве сөендерә, әмма минем төп максатым җиңү түгел иде. Мин һәрвакыт тырышкан, иҗади уңышларга ирешкән балаларымның талантлары һәм казанышлары турында сөйлисем килә. Иң мөһиме – аларга  барлык башлангычларда ярдәм итү. Узган ел безнең өчен бик уңышлы булды, балалар күп кенә республика конкурсларында һәм фестивальләрендә призлы урыннар алдылар. Бу юлы алар, үз чиратларында, мине бик нык хупладылар. Нәтиҗәләр турында игълан иткәч, балалар шулай шатландылар. Минем белән 7 бала чыгыш ясады, шулай ук минем тәрбиягә алган улым, ул рәхмәт сүзләре әйтте. Минем өчен балалар мәхәббәте - иң зур бүләк.
Икенче җиңүче-Ленино-Кокушкино авылында яшәүче Елена Корбанова. Ул «Хатын – кыз-ана» номинациясендә чыгыш ясады.
 - Мин биш бала анасы, - ди ул. - Алар минем артистларым, төрле чараларда актив катнашалар, ә мин моңа кадәр сәхнәгә чыкмадым, шуңа күрә бик дулкынландым. Аннан курку бетте һәм без бер сулышта чыгыш ясадык. Мине балаларым һәм «Карамельки» һәм «Гармония»иҗат ансамбльләре дә хуплады. Без гаиләбезнең матур, Җиде төстәге салават күпере кебек булуын күрсәттек. Җиңәрмен дип көтмәгән идем, бу минем өчен күңелле сюрприз булды.
Елена Корбанова беркайчан да күп балалы ана булыр дип уйламаган иде. Карьера төзергә планлаштырган, банк мәктәбен, аннары авыл хуҗалыгы институтын тәмамлаган. Әмма ул язмыш үзенең төзәтмәләрен кертүе һәм хәзер аның бәхетен дөньяда иң кадерлесе булган балалар, мәхәббәт һәм назлылык белән баетуы белән бәхетле.
Хатын-кызлар конкурсының зона этабында җиңү белән район башлыгы Илһам Кәшапов шәхсән котлады һәм республика дәрәҗәсендә уңышлы чыгыш ясауларын теләде.