Татарстанда иң зур балалар бакчасы кадастр исәбенә куелган

2020 елның 17 октябре, шимбә

2020 елда Татарстан Росреестры һәм ТР буенча Кадастр палатасы 18 мәктәпкәчә учреждение исәпкә куйган, шул исәптән Казанда -5 балалар бакчасы, гомуми саны 1,5 мең тирәсе булган.

Шулай ук Яр Чаллы, Әлмәт, Түбән Кама, Яшел Үзән һәм республиканың кайбер районнарында мәктәпкәчә учреждениеләр кадастр исәбенә куелган.

Мәсәлән, Яр Чаллы шәһәрендә 4 яңа балалар бакчасы кадастр исәбенә куелган. Алар арасында ЗЯБ микрорайонында балалар бакчасы, Замелекесье торак комплексында ике балалар бакчасы һәм Мәскәү проспекты буенча берсе бар.

Казанда 2 балалар бакчасы актив үсә торган Салават Күпере микрорайонында исәпкә куелды. Быел иң зур «Алтын хыял» балалар бакчасы - Залесный бистәсендә: аның мәйданы – 5 мең кв. метрдан артык, ә ул 340 балага исәпләнгән.

Мәктәпкәчә учреждение ике җир өсте катыннан тора. Беренче катта коляска, хуҗалык, кухня, медицина блоклары урнашкан. Шулай ук биредә мәктәпкәчә төркемнәр өчен 10 бина урнашкан. Икенче катта төрле яшьтәге балалар өчен 8 бина каралган. Биредә физкультура һәм музыка белән шөгыльләнү өчен заллар да бар.