Питрәчтә "Элбэдэн" хәрби уеннары" фестивалендә катнашучыларны бүләкләделәр

2021 елның 14 июле, чәршәмбе

Тамашачылар өч реконструкция шаһиты булдылар. Аларда Россиянең 23 төбәгеннән хәрби-тарихи клублардан 284 кеше һәм 16 җирле халык катнашты.

Альвидинода импровизацияләнгән сугышлар таңнан башланды. Мишә елгасы ярында «Көнбатыш Буг елгасы вермахты гаскәрләре тарафыннан формалашу»дип исемләнгән уеннар узды. Реконструкция көндез көнчыгыш фортның Брест крепосте күчермәсе янында дәвам итте. Тарихи реконструкциядә ватандашларыбыз китергән фаҗиганең бөтен тирәнлеген тапшырдылар.

Фестиваль кысаларында 16 яшьтән 25 яшькә кадәрге яшьләр арасында хәрби-гамәли спорт төрләре буенча республика чемпионаты узды. Шулай ук «Җиңү тавышы» - «Жину авазы»патриотик җырлар фестивале дә узды. Фестивальдә Татарстанның 9 районы катнашты, ә бу 137 катнашучы.