Район эшкуарлары белән «эшлекле» коррупция дәрәҗәсен бәяләү максатыннан социологик сораштыру үткәрелде

2021 елның 9 декабре, пәнҗешәмбе

Халыкара коррупциягә каршы көрәш көне алдыннан Питрәч районы эшкуарлары белән түгәрәк өстәл узды, анда коррупция мәсьәләләре турында фикер алыштылар. Район башлыгының коррупциягә каршы көрәш мәсьәләләре буенча ярдәмчесе Валентина Урысова аларны республикада һәм районда коррупцияне киметү буенча күрелгән профилактика чаралары белән таныштырды, Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы үткәргән коррупциягә каршы мониторинг нәтиҗәләре белән таныштырды, шулай ук оешмаларның коррупциягә каршы тору буенча чаралар күрү бурычлары белән таныштырды. Район эшмәкәрләре белән очрашуда районда «эшлекле» коррупция дәрәҗәсен бәяләү максатыннан социологик сораштыру үткәрелде, шулай ук аларга «ришвәт алу / бирү өчен ришвәт һәм җаваплылык»дигән темага белешмәлекләр тапшырылды.

Сораштыру нәтиҗәләре коррупциягә каршы комиссиянең чираттагы утырышында ясалачак.