ТР Иҗтимагый палатасыннан "Мин яратам сине Татарстан!" видеороликлар конкурсы!

2021 елның 9 декабре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы 2021 елның 30 ноябрендә «Мин яратам сине, Татарстан»дигән видеороликлар конкурсы игълан итте. Конкурс «Татмедиа»Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы ярдәме белән үткәрелә.

Видеоны төшерә яки монтажлый беләсезме, ә бәлки сез социаль челтәрләрне яратасызмы? Ул чакта бу бәйге сезнең өчен!

Сез үз республикагызны яратуыгыз, бигрәк тә кадерегез һәм беренче чиратта Татарстан турында һәм кунакларга сөйләвегез турында видеоролик төшерегез. Видео ярдәмендә сез нәрсәдән башка күз алдына да китерә алмавыгыз турында кыска һәм ачык итеп сөйләргә тырышыгыз. Мондый шәхси кичерешләрдән һәм тарихлардан республика, аның кешеләре, истәлекле урыннары һәм башкалар турында уникаль хикәя барлыкка килергә мөмкин.

Сайлагыз берсе ике форматтагы өчен видеоролик:

Беренчесе-өч минутка кадәр;

Икенчесе-бер минутка кадәр.

Видеороликларыгызның оригиналларын электрон адреска җибәрегез oprt.tatar@yandex.ru бу MPEG4 яки AVI форматында 17 декабрьгә кадәр. Социаль челтәрләрдә сезнең эшләрне урнаштырганда, һичшиксез, инаныгыз, сезнең аккаунт ачык һәм онытмагыз күрсәтергә түбәндәге хэштеги: #МинЯратамСинеТатарстан #Годныхязыкрт #15летОПРТ.

Анда теләге булган һәр кеше яки теләсә кайсы иҗади коллектив катнаша ала. Катнашучыларның яше чикләнмәгән.

Җиңүчеләрне 2021 елның 24 декабрендә билгелиячәкләр. Конкурсның гомуми приз фонды 540 мең сум. Видеороликларның һәр форматында өч җиңүчене билгелиячәкбез: 1 урын – 120 мең сум; 2 урын – 100 мең сум; 3 урын – 50 мең сум.