Никахта сатып алынган милекне ничек сатып алырга яки сатарга

2024 елның 25 июне, сишәмбе

Бу хакта Татарстанда 26 июньдә 10-12 сәгатьләрдә узачак кайнар линиягә шалтыратып белергә була.

Гаилә елында Росреестр һәм Татарстан Республикасы буенча Роскадастр никахта сатып алынган күчемсез милекне кайнар линиягә сатып алырга яки сатарга ниятләгән татарстанлыларны чакыра.

Казанда телефон номеры буенча 8 (843) 255-25-71 шалтыратып, белергә була:

- Никахта тупланган мөлкәтне ничек һәм ничек кулланып булмый?

- Нинди очракларда күчемсез милек ир белән хатынның уртак милек составына керә/керми?

- Күчемсез милек белән килешүләр төзегәндә ир белән хатынның ризалыгын алырга кирәкме һ. б.?

Шалтыратыгыз һәм сорауларыгызны бирегез! Иң популярларына җаваплар ведомствоның рәсми ресурсларында урнаштырылачак.

Республика районнарындагы белгечләрнең телефоннарын безнең сайтта «гражданнар мөрәҗәгатьләре» - «Кайнар линияләр» бүлегендә белергә мөмкин.