июль, 2018 ел
чәршәмбе

Питрәчнең Яшьләр үзәге тәрбияләнүчесе, Алина Минхаҗева, "Кара диңгез йолдызлары - 2018" балалар һәм яшүсмерләр иҗатына багышланган Халыкара конкурс-фестивалендә катнашты.

Велосипедта йөрү – бу ял итүнең бик яхшы ысулы. Җәйге җылы көнне, җиңелчә генә җил исүен, агачларда ачык яшел төстәге яфракларны, матур табигать күренешен күз алдына китерегез, үзегезне туп-туры юлдан әлеге матурлыкка хозурланып велосипедта барам дип хис итегез.

Хәзерге вакытта көннәр дә бик кызу тора, кызу печән өсте дә. Район кырларында тулы куәткә печән хәзерләү эшләре бара. Һава шартларының уңай торуы кырларда үләннең әйбәт үсүенә китерде. Бүгенге көндә азык хәзерләүчеләрнең төп бурычы әлеге печәнне вакытында җыеп алып, кышка җитәрлек азык туплау.

Питрәч районыннан ике мәктәп директоры “Иң яхшы мәктәп директоры-2018“ конкурсының 2 нче турына үтте.

Начар метеорологические күренеш. Татарстан синоптиклары яшен турында кисәтә