"Нэфис" хәйрия фонды "Крокус Сити Холлда" теракттан зыян күрүчеләргә 1 млн. сум күчергән

2024 елның 8 апреле, дүшәмбе

БФ "Нэфис «22 мартта Мәскәү янындагы» Крокус Сити Холл" да булган терактта зыян күрүчеләргә, зыян күрүчеләрнең һәм һәлак булганнарның гаиләләренә ярдәм күрсәтү өчен Россия Кызыл тәресенә 1 млн.сум акча күчерә. Террорчылык һәм янгын вакытында 143 кеше һәлак була, 182 кеше зыян күрә, алар арасында балалар бар.

"Бу коточкыч фаҗига бөтен илне тетрәндерде һәм беркемне дә битараф калдырмады. Без зыян күрүчеләргә бу авыр чорны кичерергә ярдәм итәрләр дип өметләнеп акча җибәрәбез. Туганнарын һәм якыннарын югалткан кешеләргә көч телибез - без сезнең белән бергә кайгырабыз!«,- диде РФ Дәүләт Думасының Татарстаннан депутаты,» Нәфис " БФНЫ оештыручы Ирек Богуславский.

Исегезгә төшерәбез, «Нәфис» хәйрия фонды РФ Дәүләт Думасы депутаты Ирек Богуславский инициативасы белән 2023 елның көзендә оештырылды. «Нәфис» фондының хәйрия акцияләрендә аның вәкилләре белән электрон почта аша элемтәгә кереп катнашырга мөмкин bfnefis@yandex.ru.