Татарстанның почта бүлекчәләре язгы ташу шартларында эшләргә әзер

2024 елның 8 апреле, дүшәмбе

Татарстан Республикасында Россия Почтасы хезмәткәрләре якынлашып килүче язгы су басуга әзерләнделәр. Бу, һава шартларына карамастан, республиканың барлык торак пунктларына пенсияләрне, хатларны һәм вакытлы матбугатны өзеклекләрсез җиткерергә мөмкинлек бирәчәк.

Язгы ташкынның үсешенә бәйле рәвештә, су басу зонасында республиканың төрле торак пунктларында Россия Почтасы бүлекчәләренең берничә дистә җиткерү участогы булырга мөмкин. Шуңа бәйле рәвештә 12 торак пунктта почтальоннар җирле халыкка пенсияләр һәм башка социаль түләүләрне вакытыннан алда җиткерәләр. Әгәр су басу начарланса һәм су басу зонасы үсә башласа, Россия Почтасы хезмәткәрләре пенсияләрне һәм социаль түләүләрне вакытыннан алда җибәрәчәк.

Су басуга әзерлек барышында «Татарстан почтасы» Федераль салым хезмәте төбәк гадәттән тыш хәлләр министрлыгының коткару хезмәтләре һәм муниципаль берәмлекләр администрацияләре белән хезмәттәшлек итте. Ашыгыч очракларга почта хезмәткәрләре бүлекчәләрне башка биналарда вакытлыча урнаштыру вариантларын сайлаганнар. Машина йөртүчеләр һәм почтальоннар вакытлыча су баскан юлларны урап узу маршрутлары турында актуаль мәгълүмат алдылар, ә почта бүлекчәләре хезмәткәрләре эвакуация буенча тренинг үттеләр.

Россия Почтасының республика идарәсе директоры Илнур Мәхмүтов сүзләренчә, су басу чорында почта элемтәсе хезмәтләре алар яшәмәгән төбәкнең барлык халкына да ачык булачак.