Татарстанның почта бүлекчәләре май бәйрәмнәрендә эш графигын үзгәртәчәк

2024 елның 22 апреле, дүшәмбе

1 һәм 9 май республиканың барлык почта бүлекчәләре өчен ял көннәре булачак. Бу көннәрдә почтальоннар хатлар һәм вакытлы матбугат басмаларын таратмаячак.

8 майда бүлекләр кыскартылган график буенча эшләячәк һәм 1 сәгатькә иртәрәк ябылачак.

2 майдан 7 майга кадәр почта бүлекчәләре гадәти режимда эшләячәк.

Пенсияләрне һәм пособиеләрне почта хезмәткәрләре РФ Социаль фондының республика бүлекчәсе белән килешенгән график буенча китерәчәк.

Эшнең актуаль расписаниесен төгәлләргә яки картада иң якын ачык бүлекне сайтта табарга мөмкин pochta.ru яисә компаниянең мобиль кушымтасында.

Белешмә:

«Татарстан почтасы» УФПС «Россия Почтасы» АҖ Татарстан Республикасы территориясендә почта элемтәсе хезмәтләре күрсәтә. Үз эченә 260 шәһәр почта бүлекчәсен, 852 авыл һәм 29 күчмә, шулай ук 70 почта элемтәсе пунктын ала. «Татарстан почтасы» УФПС структурасына 21 структур бүлекчә – логистик почта үзәге, Магистраль сортлау үзәге, 10 курьерлык ташу участогы, шулай ук 9 почта һәм 11 районара почта бүлекчәсе керә.

Бүгенге көндә «Татарстан почтасы» Федераль салым хезмәтендә 5 000 нән артык кеше эшли.

"Россия Почтасы" АҖнең «Татарстан почтасы»УФПС матбугат хезмәте